Pasažéři čekající na odlet scénu jako z akčního filmu v šoku sledovali a natáčeli na mobilní telefony. Ze záběrů je patrné, že řidič stříbrného mercedesu měl během honičky s policií po hrbolatém travnatém prostranství potíže udržet řízení pod kontrolou. Poté, co pachatel vozidlo téměř převrátil na střechu, zastavil a pokusil se z místa utéci. Okamžitě však byl obklopen policisty a zadržen.

„Viděl jsem auto, které s ohlušující ránou prorazilo skleněnou výplň i bránu terminálu číslo jedna,“ uvedl pro televizi BFM očitý svědek. Během incidentu jen shodou šťastných okolností nebyl nikdo zraněn.

Kvůli zásahu policejních jednotek musela být ranvej uzavřena a několik letů bylo odkloněno na letiště v Ženevě, Marseille či Nice. Motiv pachatele dosud není známý. Mluvčí prefektury Auvergne-Rhône-Alpes Christelle Monteagudová uvedla, že vyšetřování je na počátku a v tuto chvíli není možné vyloučit žádnou variantu.

Uháněl v protisměru

Policisté muže pronásledovali několik minut poté co obdrželi hlášení, že se neznámý řidič pohybuje ve vysoké rychlosti v protisměru na dálnici A43. Podle deníku The Guardian na vozidlo, které svou bezohlednou jízdou způsobilo několik dopravních nehod, opakovaně vystřelili.

„Nejprve přijel k letišti Bron, kde prorazil bezpečnostní zátarasy a pokračoval směrem k letišti Saint Exupéry. Tam opět překonal bezpečnostní zátarasy a s policejními jednotkami v patách projel skrz terminál číslo jedna,“ stojí v oficiálním prohlášení prefektury.

Místní média informují, že vozidlo mělo zahraniční poznávací značky. Tuto informaci však policie dosud nepotvrdila.