Zvěsti o tom, že panny jsou k mání právě v obrovské tržnici zaplavované zbožím z celého světa, a to zejména z Číny, nabíraly v posledních dnech na síle se vzrůstajícím zájmem mužských uživatelů internetových sítí. Zároveň rostla kritika ze strany rozhořčených konzervativních muslimů.

Když už se zapojily i některé uživatelky webu shánějící se žertem po mužské variantě tohoto sortimentu, rozhodly se casablanské úřady učinit věci přítrž a do tržnice poslaly desítky policistů. Ale bez hmatatelného výsledku.

Předseda sdružení obchodníků příslušné tržnice Abdar Razak Lazrak v televizi Kifaš horlivě dementoval přítomnost kontroverzního zboží a apeloval na místní občany, aby si je nepletli s tradičními figurínami používanými v obchodech s oblečením.

Pornografické zboží není ale pro Maročany žádnou neznámou, poměrně často se do země pašuje ze španělských enkláv Ceuta a Mellila, nebo rovnou z Evropy. V roce 2012 byl jistý marocký překupník za prodej „závadného" materiálu odsouzen k osmi měsícům vězení.