Zprávu o identifikaci podezřelých v případu Skripal přinesl v pondělí list The Daily Telegraph. Zástupci britské policie neoficiálně připustili, že vyšetřování bude velmi obtížné, neboť sledované osoby jsou zřejmě zpět v Rusku.

Nervový jed, kterým byl otráven dvojitý agent Skripal, měl tekutou formu

Deník dále uvádí, že byla napadena e-mailová schránka agentovy dcery Julije Skripalové. Útočníci věděli, kdy Julija přiletí do Londýna, kde se s otcem bude pohybovat a kdy s ním bude doma.

Nejasná je zatím role snoubence Skripalové Stěpana Vikejeva. Ten byl v době útoku zaměstnán v bezpečnostní firmě Modern Security Problems, kterou vede jeho matka a která údajně pracuje pro ruskou zpravodajskou službu FSB.

Podle britského bulváru se snoubenec od útoku Skripalové neozval.

Americký útok v Sýrii. Odpálení raket.
Rusové prý v Sýrii našli německý chlór a britské dýmovnice. Zkoumají i rakety

Jiná média spekulují, že by viníkem mohl být Rus ve věku 54 s přezdívkou Gordon, kterého v minulosti vycvičila KGB v bojových uměních a zabíjení.

Policisté z protiteroristického oddělení nemají možnost podezřelé vyslechnout. Ruská strana jim to odmítá umožnit a poukazuje na fakt, že Rusové nemohli hovořit s Julijí Skripalovou po jejím propuštění z nemocnice v Salisbury.