Podle mluvčího města Prešov, který se odvolal na informace od hasičů, stoupl počet obětí neštěstí na devět. Hasiči ale vzápětí tuto zprávu dementovali s tím, že současný stav je sedm nalezených obětí a pak ještě osmá, o které hasiči a policie vědí, ale zatím ji nenašli. Své prohlášení poté odvolal i mluvčí.

V domě bylo podle města evidovaných 96 lidí, ale skutečný stav obyvatel je obtížné zjistit. Někteří lidé jsou tam totiž přihlášení, ale nebydlí tam, někteří tam naopak bydlí, ale evidovaní nemusí být. Celkem bylo i z okolních domů evakuováno asi 220 lidí.

Bezpečnostní kamera zachytila výbuch plynu: 

Úřady v Prešově dnes odpoledne oznámily, že část obyvatel Mukačevské ulice se může začít vracet do svých domovů, uvedl list Korzár. Povolení platí pro všechny bytové domy, kromě domu číslo 9, který má narušenou statiku, a domu číslo 7, ve kterém v pátek nastal výbuch.

Později město upřesnilo, že domů se může vrátit jen část evakuovaných, ostatní si mohou dojít do svých bytů za asistence policie jen pro osobní věci. Podle slovenských statiků by se celý dům poškozený výbuchem plynu a požáru měl zbourat. Poté, co statici budovu prohlédli, o tom informoval server Korzár. 

Slovenští statici se domnívají, že by se celý dům poškozený výbuchem plynu a požárem v Prešově měl zbourat. Statici o tom podle serveru Korzár informovali poté, co poškozenou budovu prohlédli.

"Horní poschodí jsou ve velmi špatném statickém stavu. Pravděpodobně se bude muset udělat asanace budovy. Je to nejlepší řešení vzhledem k situaci," uvedl statik Jozef Polák. "U jedné poloviny budovy je asanace nutná, u druhé poloviny je ke zvážení. Horní část je ve špatném stavu, tam není co zachraňovat," dodal.

Jak po podvečerním jednání krizového štábu uvedl mluvčí Prešova Vladimír Tomek, město stále čeká na vypracování odborných posudků. Teprve na jejich základě se rozhodne, co dál s poškozeným bytovým domem.