Denisovi byl již dříve zakázán vstup do země jihoafrickým ministerstvem vnitra. Krejčířův syn se nyní pravděpodobně nachází někde ve východní Evropě, uvedl dnes jihoafrický server. Loni podle všeho byl v Česku.

Soud s Radovanem Krejčířem dnes v Jihoafrické republice pokračoval, nijak se ale neposunul. Obhajoba totiž obvinila prokuraturu z toho, že nezveřejnila důležité důkazy; advokáti se tak prý nemohou řádně připravit.

Z vraždy Issy byly dosud kromě Krejčíře obžalovány další čtyři osoby - Nkanyiso Mafunda, Siboniso Miya, Mfaniseni Siphiwe Memela a Mike Grigorov. Podle právníka těchto čtyř mužů jsou porušována práva jeho klientů na spravedlivý proces. Podobného názoru je i Krejčířův právník Cliff Alexander. Ten prokuraturu rovněž obvinil, že neprokázala nějaké skutečné spojení mezi Krejčířem a Issou.

Issa, přezdívaný Black Sam (Černý Sam) nebo Cripple Sam (Mrzák Sam), byl považován za Krejčířova pobočníka a podle jihoafrických médií obchodoval s drogami. Radovan Krejčíř podle prokurátora dlužil Issovi peníze a raději ho dal zavraždit, než aby mu je musel vracet. Čech jakoukoli vinu odmítá. Případ se před soud dostal loni v únoru.

Radovan Krejčíř, jenž v roce 2005 uprchl z Česka před policejním vyšetřováním, žije v JAR od roku 2007 a od listopadu 2013 je ve vazbě. V JAR čelí řadě obvinění. Jediný případ, který v této africké zemi zatím dospěl k verdiktu, je pokus o vraždu, únos a obchod s drogami, za což Krejčíř dostal 35 let vězení. Případ se týkal únosu a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který údajně zmizel i s 25 kilogramy pervitinu. V Česku byl mezitím odsouzen k deseti a půl roku vězení za více než půlmiliardový daňový únik.