Chlapci byli naposledy viděni ve čtvrtek 24. 10. kolem půl páté odpoledne v Bratislavě. "Bohužel musím potvrdit informaci o mých nezvěstných synech. Včera si je vzal jejich otec a od té doby nevím, kde jsou," řekla serveru Pluska.sk zdrcená Wisterová. 

Policisté pátrají po patnáctiletém Filipu Lánském z Vyškova.
Vzal si spacák a ze školy se už nevrátil. Po patnáctiletém chlapci pátrá policie

Policie proto žádá o pomoc při pátrání. Osmiletý Harlow Pax je 142 centimetrů vysoký a váží kolem 30 kilogramů, má hnědé oči i vlasy. Na stranách má pak vyholenou hlavu. Na sobě měl modré tričko s dlouhým rukávem a nápisem GAP, zelené maskáčové tepláky a tenisky s vyobrazením Pokémona. Mladší z chlapců je pak 120 centimetrů vysoký, váží kolem 20 kilogramů, má modré oči a světle hnědé vlnité vlasy. Na sobě měl tričko rovněž modré barvy s dlouhým rukávem, tmavě modré tepláky a tenisky s vyobrazením pokémona. 

Otcem dětí je Izraelec Jeremy Hulsh, za kterého se moderátorka provdala roku 2010. Manželé spolu žili v Izraeli, kde se jim synové narodili. Manželství však zkrachovalo po šesti letech a Vera se vrátila na Slovensko. Poté následovala žádost o rozvod a boj o děti. Chlapci jsou tedy nejspíše s otcem a je možné, že spolu s ním odcestovali ze Slovenska. 

Odsouzenému hrozilo až dvanáct let vězení.
Za znásilnění nezletilé příbuzné dostal pět let. Přitížilo mu, že vinu popírá

Podle serveru Pluska.sk to však není poprvé, co se moderátorka takto bála o své děti. Na konci února 2017 jí manžel odmítl děti vrátit, a tak musela v hotelu, kde byla v místnosti s chlapci zamčená i jejich babička (Hulshova matka), zasahovat policie. 

Podle slovenských médií boje o děti neustaly a naopak, moderátorky manžel ještě přitvrdil, když nového přítele Wisterové obvinil z mravnostního ohrožení dětí. Moderátorka se k celé záležitosti odmítla vyjádřit.