Policisté uvedli, že třiatřicetiletá herečka Paz de la Huertová, která Weinsteina obvinila z toho, že ji v roce 2010 dvakrát znásilnil, mluví s největší pravděpodobností pravdu. Část jejích výroků si již ověřili. Akt se měl údajně odehrát v jejím bytě.

"Máme zde skutečný případ," řekl novinářům Robert Boyce, šéf detektivů pro policejní oddělení New York.

close Paz De la Huertová info Zdroj: ČTK/ZUMA/Javier Rojas/Pi zoom_in Boyceho prohlášení přišlo krátce poté, co herečka o tomto aktu řekla v rozhovoru do časopisu Vanity Fair.

Kdyby byl Weinstein v New Yorku, "rovnou bychom ho šli určitě zatknout," řekl novinářům Boyce. Protože se ale producent nachází v jiném americkém státě a čin se stal před sedmi lety, musí policie nejprve shromáždit další důkazy.

Ve středečním rozhovoru s Vanity Fair De la Huertová popsala, že byla vyděšená a traumatizovaná z toho, co se stalo.

Televizi CBS řekla, že Weinstein ji prý tehdy vezl domů z oslavy a vymohl si „drink“ v jejím bytě. Podruhé se tak stalo ještě tentýž rok v prosinci, kdy Weinstein opět přišel do jejího bytu. Pili prý alkohol a ona nebyla ve stavu, aby se mohla bránit.

"Co se stalo s Harveym, mě poznamenalo na dalších mnoho let,“ dodala.

Policie v New Yorku, Los Angeles a Londýně již dříve řekla, že vyšetřují obvinění proti Weinsteinovi. Boyce dále upřesnil, že herečka kontaktovala newyorskou policii 25. října. Tedy týden před tím, než dala rozhovor Vanity Fair.

Weinstein jednotlivá nařčení „jednoznačně popírá“ s tím, že mnohé z nich s ním sex měly dobrovolně. Lavina obvinění se spustila poté, co se několik hereček v rozhovoru pro časopis New York Times svěřilo, že je Weinstein obtěžoval. Svou zkušenost s ním zveřejnily také hvězdy Angelina Jolie a Gwyneth Paltrow.