Soudní příkaz požadovaný pro zveřejnění videa byl vydán ve čtvrtek místním soudem v Brémách, uvedla policie ve svém prohlášení. Video bylo zveřejněno „jako součást veřejného vyšetřování podezření z těžkého ublížení na zdraví,“ píše se dále v prohlášení.

Frank Magnitz
Policie získala záznam napadení poslance AfD. Totožnost útočníků stále nezná

Na dvojici záznamů je vidět, jak je šestašedesátiletý Magnitz z odstupu několika metrů sledován trojici mužů, kteří se částečně maskují. V průchodu pak jeden z nich na politika skočí a zezadu jej udeří loktem do hlavy. Poté Magnitz padne na zem.

Vyvrácení verze s dřevěnou tyčí

Magnitzovi straničtí kolegové i sám Magnitz původně tvrdili, že ho útočníci napadli dřevěnou tyčí a pak do něj kopali, když už ležel na zemi. Dnes zveřejněné video však nic takového neukázalo. Těžké poranění hlavy si podle něj způsobil politik sám úderem hlavy o zem.

Zdroj: Youtube

Spolupředseda AfD Jörg Meuthen v pátek řekl deníku Die Welt, že podporuje zveřejnění videozáznamu. Podle jeho slov se nejdená o vyjádření nedůvěry v policii, ale o snahu vyjasnit, zda existují rozpory ve verzích události.

„Podle pana Magnitze, stavební dělník (který zavolal policii) učinil prohlášení, že (Magnitz) byl udeřen kusem dřeva,“ řekl Meuthen deníku Die Welt. Policie řekl, „neviděli jsme žádný takový předmět,“ dodal.

Útok, který měl podle policie zřejmě politické pozadí, odsoudili zástupci všech německých parlamentních stran, včetně kancléřky Angely Merkelové (CDU).

Frank Magnitz
Poslance německé AfD zmlátili dřevěnou tyčí do bezvědomí. Zřejmě kvůli politice