Gašpar prozradil, že pachatel při vraždě použil jednu zbraň. Zda se jedná právě o tutéž, kterou policisté zabavili, ukáží teprve další testy. Zbraň objevili při domovní prohlídce dvou lidí, kteří podle policejního prezidenta pocházejí z drogového prostředí. Ti se měli údajně domlouvat na tom, že se se zbraněmi v pátek sejdou ve Velké Mači, kde bydlel Kuciak.

Policie se také na tuto horkou stopu zaměřila, aby mohla potvrdit, nebo vyvrátit souvislost těchto informací s dvojnásobnou vraždou.

Nechtěl ale uvést žádné bližší informace, například o jaký typ zbraně šlo. „Jediným a zásadním cílem policie v těchto chvílích je objasnit tento trestný čin, protože to lomcuje celou společností,“ poznamenal.

Celkem byly provedeny tři domovní prohlídky a prozkoumány další dva prostory. Vyšetřovatelé dále vyslechli několik lidí a jednoho člověka zadrželi. Nyní čekají na uvalení vazby.

Na tiskové konferenci vystoupil i slovenský premiér Robert Fico. „V čí prospěch?“ zeptal se na úvod svého vystoupení. Podle premiéra by si veřejnost tuto otázku měla položit. Cílem celé kauzy je totiž podle něj potopení Směru-SD. „Smrt dvou mladých lidí se pro opozici stala nástrojem,“ řekl. 

Jeho vládě jde podle něj hlavně o objasnění vraždy mladého novináře. Veřejnost na Slovensku i v zahraničí ujistil, že pro vypátrání a potrestání pachatele udělá vše.

Po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka poskytla policie ochranu také české novinářce Pavle Holcové z Českého centra pro investigativní žurnalistiku.

České televizi potvrdila, že s Kuciakem spolupracovala na posledním článku o propojení slovenské politiky s kalabrijskou zločineckou organizací Ndranghetta. Italský podnikatel Antonino Vadala, který má podle textu vazby na slovenské politiky i italskou mafii, začal podnikat i v Česku.

Příspěvek, který již novinář nestihl dokončit, vydali posléze jeho kolegové. „Ano, to, co vyšlo o půlnoci ve všech slovenských médiích a u nás na webu, to je ten poslední článek, na kterém jsme pracovali rok a půl dohromady,“ uvedla Holcová pro ČT. Blíže nechtěla věc komentovat.

Ve středu v podvečer se také v Bratislavě sešlo několik stovek lidí k uctění památky zastřeleného novináře a jeho přítelkyně. Akci zorganizovala opoziční strana Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti. Lidé si přinesli smuteční svíčky, přičemž jednu zapalují za zavražděného novináře a druhou za jeho snoubenku.

„Janko dělal práci, kterou měla dělat Kaliňákova a Gašparova policie,“ konstatovali organizátoři akce na sociální síti. 

Další protestní akce se koná tento pátek. Lidé vyjdou do ulic nejen v Bratislavě, ale i v dalších slovenských městech.