Policisté provedli razie na řadě míst v zemi. Při akci v metropoli Dháce zabili dva představitele radikální islámské skupiny Džumatul Mudžáhidín (Shromáždění svatých bojovníků) a dalšího jejího příslušníka připravili o život na severozápadě země.

Skupina Džumatul Mudžáhidín je v Bangladéši zakázaná od roku 2005, kdy provedla řadu smrtelných atentátů.

Zatím posledním krvavým činem namířeným proti náboženským menšinám v Bangladéši je dnešní vražda sedmdesátiletého hinduistického kněze, z níž bezpečnostní složky v této převážně muslimské zemi rovněž podezírají islamisty.

Duchovního zabili tři útočníci jedoucí na motocyklu, když šel do svého chrámu, asi 160 kilometrů západně od Dháky. „Podřízli mu krk, takže na místě zemřel," uvedla policie.

V neděli útočníci na motorce zastřelili manželku vysoce postaveného policisty, který hraje důležitou roli při potírání islámských extremistů. Stalo se to v největším bangladéšském přístavu Čattagrám na jihovýchodě Bangladéše.

Od začátku loňského roku se oběťmi útoků ze strany radikálů stali také liberální blogeři, vysokoškolští učitelé či obhájci lidských práv. K některým z těchto násilných činů se přihlásila odnož takzvaného Islámského státu (IS). Bangladéšské úřady ale odmítají, že by v zemi hnutí IS nebo teroristická síť Al-Káida působily. Za útoky jsou prý zodpovědné místní islamistické buňky. O jejich napojení na blízkovýchodní teroristické skupiny pochybují i zahraniční experti.