Odmítavě tak zareagoval na dnešní rezoluci Evropského parlamentu, která naléhá na jeho vládu, aby odsoudila prohlášení svých členů podněcující k diskriminaci a nenávisti založené na sexuální orientaci a přijala proti nim opatření.

Kaczyński zdůraznil, že homosexuálové v Polsku diskriminováni nejsou. "Nicméně pokud jde o to nemít v polských školách homosexuální propagandu, plně souhlasím s těmi, kdo si toto myslí," řekl. "Taková propaganda by ve školách být neměla, naší mládeži to určitě nijak neslouží," dodal.

Evropští poslanci v právně nezávazné rezoluci, kterou podpořily všechny hlavní frakce kromě konzervativců, vyzvali polské úřady, aby neschvalovaly zákon navržený ministrem školství Romanem Giertychem, který by mohl postihovat hlásání "homosexuální propagandy" ve školách a měl by postihnout ředitele škol, učitele a žáky v případě "aktivismu" za práva homosexuálů.

Evropský parlament požádal vídeňskou Agenturu pro lidská práva, aby sledovala to, co poslanci nazvali "atmosférou rasistické, xenofobní a homofobní intolerance v Polsku".

Bratr Jaroslawa Kaczyńského, prezident Lech Kaczyński, ještě ve funkci varšavského primátora zakázal pochod gayů a lesbiček ve městě. Maciej Giertych, otec ministra školství a europoslanec v těchto dnech podle polského internetového portálu onet.pl vydal publikaci s logem Evropského parlamentu a názvem Evropské hodnoty, v níž homosexualitu označil za "vadu". Zdůrazňuje, že věc takto vidí jako genetik; homosexualitu považuje za něco nepřirozeného, "vadu získanou během výchovy". Giertych starší se o kritiku postaral již v únoru, když s logem Evropského parlamentu vydal brožurku s antisemitskými a xenofobními výroky.