Zvuková „anomálie“ byla zaznamenána v blízkosti místa, kde se ponorka nacházela, když ztratila spojení s mateřskou lodí. Předpokládá se, že implozi zachytilo námořnictvo pomocí tajného sonaru s dlouhým dosahem, který má původ v době studené války. Akustický podmořský detekční systém byl vytvořen v 50. letech minulého století ke sledování sovětských ponorek v hlubinách Atlantiku, napsal server BBC News.

V Atlantickém oceánu zmizela v pondělí ponorka. Šlo o komerční plavidlo, které slouží k dopravě turistů k vraku slavného Titaniku. Na palubě bylo pět lidí
Co se ví o zkáze ponorky: Příčin mohlo být víc, při implozi posádka zemřela hned

Co implozi Titanu způsobilo, není jasné, podle expertů to ale mohlo být lehké narušení jeho vnějšího pláště. Trosky byly nalezeny ve vzdálenosti přibližně 490 metrů od přídě Titaniku, který spočívá na mořském dně v hloubce kolem 3800 metrů od svého ztroskotání v roce 1912.

Ponorka Titan sloužila k přepravování bohatých turistů k vraku legendárního zaoceánského parníku. Pátrání po ní probíhalo zhruba 700 kilometrů jižně od kanadského ostrova Nový Foundland. V akci byly lodě, letadla, dálkově ovládané ponorky, potápěcí roboty a další zařízení.

Bouchání s ponorkou nesouviselo

Naději vzbudily v úterý a ve středu zvuky zachycené v oblasti sonary, které média popisovala jako pravidelné bouchání. Tyto zvuky ale podle expertů pocházely z jiných lodí v oblasti, napsal server BBC News.

Zdroj: Youtube