„Má tu nejúžasnější povahu, je naprosto klidný. Je to sen,“ prohlásila Meghan před novináři. „Nevím, po kom to má,“ doplnil se smíchem její manžel. Pár potvrdil, že svého chlapce během dnešního dne poprvé ukáže jeho prababičce, britské královně Alžbětě II.

Princ Harry a vévodkyně Meghan v době svého těhotenství
Syn prince Harryho? Británie řeší tři otázky, včetně té ohledně občanství

„První dny byly kouzelné, je to něco úžasného. Mám dva nejlepší muže na světě, takže jsem opravdu šťastná,“ řekla novinářům čerstvá matka. „Je to skvělé, rodičovství je nádherné,“ dodal princ Harry. „Je to teprve dva a půl dne, ale jsme z našeho vlastního uzlíčku radosti naprosto vzrušení.“

Z návštěvy u královny Alžběty později pár na instagramu zveřejnil fotografii, u které zároveň oznámil jméno prvorozeného potomka. Chlapec se jmenuje Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Porod v utajení

Vévodkyně Meghan původně doufala v domácí porod, ten jí však lékaři nedoporučili. V neděli večer byla proto v utajené převezena do nemocnice, kam ji kromě prince Harryho a ochranky ze Scotland Yardu doprovodila i její matka Doria. 

Rodit začala vévodkyně v pondělí brzy ráno a po celou dobu u ní byl i její manžel princ Harry, který již dříve posunul zahraniční cestu do Nizozemska, kam měl původně odcestovat již minulou středu. Dítě – zdravý chlapeček – se narodilo v 5:26 tamějšího času a vážilo 3,2 kilogramů.

Princ Harry a Meghan opouštějí windsorský hrad a odjíždějí na večerní recepci, kterou organizoval princ Charles.
Princ Harry má prvního potomka, Meghan porodila syna. Je k zulíbání, zářil