Popularita Clintonové se podle The Washington Post dostala na dno za poslední čtvrt století, které tráví ve veřejném životě. Méně lidí ji hodnotilo kladně naposledy v průzkumu z roku 1990, ale tehdy lidé nejčastěji uváděli, že ji vůbec neznají a nemají na ni žádný názor.

Zatímco mezi všemi Američany je Trump stále výrazně méně oblíbený než Clintonová, mezi registrovanými voliči je rozdíl mezi nimi minimální. Demokratickou kandidátku hodnotí pozitivně 38 procent registrovaných voličů, jejího republikánského soka 37 procent.

The Washington Post k tomu poznamenává, že ani nízká obliba nemusí být pro Trumpa překážkou na cestě do Bílého domu, protože voliči jsou nespokojení s oběma kandidáty. Dva a půl měsíce před volbami tak jsou jak Clintonová, tak Trump nejméně oblíbenými kandidáty na prezidenta USA v moderní historii.

Jiné průzkumy však dávají velmi velkou šanci na zvolení Clintonové. V celostátním průzkumu společnosti Ipsos pro agenturu Reuters uvedlo 45 procent voličů, že dá hlas demokratické kandidátce, pro Trumpa jich bylo 33 procent. Clintonová také vede nad Trumpem v klíčových státech pro celostátní úspěch, jakými jsou Florida, Ohio a Virginie.