"Uvedli jsme v činnost protokoly pro celonárodní bezpečnost," prohlásil Rosello. Své spoluobčany zároveň vyzval k bdělosti. Podle meteorologa Briana McNoldyho z Miamské univerzity je poslední směr, kterým se hurikán Irma ubírá, "špatnou zprávou pro Portoriko, Dominikánskou republiku, Haiti, Kubu, Bahamy, ale i Spojené státy."

Národní centrum pro hurikány v Miami vydal varování před bouří Irma platné pro řadu ostrovů v Karibiku. Premiér státu Antigua Gaston Browne proto nařídil rozsáhlá čištění drenáží a odstranění objektů, které by mohly být odneseny větrem. Na ostrově se také prořezávají lesnaté porosty, aby živel neporušil elektrické a telefonní kabely. "Nesmíme panikařit," prohlásil Browne.

Záplavy v Houstonu
Bangladéšská komunita v Houstonu čelí dvěma povodním - blízké i vzdálené

Odborníci upozorňují, že stále ještě není možné s jistotou předpovědět, zdali se Irma dostane až nad americkou pevninu. Pokud se tak však stane, bude to nejspíš na území Severní nebo Jižní Karolíny. Vyloučena však není ani Florida. 

Očekává se, že rychlost větru uvnitř cyklony už zítra přesáhne 160 kilometrů za hodinu. Na pětistupňové stupnici zatím Irmě patří třetí pozice. To se však může brzy změnit, stejně jako se to stalo v případě hurikánu Harvey, u něhož byla klasifikace zvýšena na čtvrtý stupeň. 

Škody po hurikánu Harvey
Trump požádal Kongres o úvodních 8 miliard dolarů na škody po hurikánu