"Národní asociace držitelů zbraní vyzývá Úřad pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny, aby okamžitě zkontroloval, zda tato zařízení vyhovují federálním zákonům," cituje server BBC prohlášení vlivné organizace.

Podle agentury AP našli vyšetřovatelé v hotelovém pokoji střelce Stephena Paddocka dvanáct těchto zbraní, které byly systémem zvaným 'bump stock' předělané na plně automatické.

Stephen Paddock. Nedatované foto poskytl jeho bratr Eric Paddock.
Masový vrah z Las Vegas chtěl přežít a mohl mít společníka, tvrdí policie

Útočník během nedělního útoku zabil 58 lidí a více než 500 jich zranil. Jedná se tak o nejvyšší počet obětí střelby v historii Spojených států.

"V návaznosti na zlo a zbytečný útok v Las Vegas hledají Američané odpovědi na to, jak lze zabránit budoucím tragédiím," napsali ve svých prohlášení ředitelé Národní asociace Wayne LaPierre a Chris Cox. „Přístroje umožňující poloautomatickým puškám fungovat jako plně automatické by měly podléhat dalším předpisům."

Předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan již prohlásil, že je o těchto zbraních ochoten jednat. Informoval o tom server Guardian. Republikánský kongresman z Floridy Carlos Curbelo řekl, že už připravuje návrh, který by je zakázal.

Marilou Danleyová a Stephen Paddock
Nikdy mě nenapadlo, že by mohl někomu ublížit, říká přítelkyně šíleného střelce

S ním souhlasí i předseda konzervativní republikánské frakce Freedom Caucus Bill Flores: „Myslím si, že by měly být zakázány. Pro běžného majitele zbraní tu není žádný důvod, aby změnil poloautomatickou zbraň v něco, co se chová jako automatická.“

Tento návrh podporují i někteří senátoři. „Jako lovec a sportovec mám hodně zbraní, myslím si, se jedná o naše právo jako Američanů, ale nechápu použití bump-stocku,“ řekl senátor z Texasu John Cornyn listu The New York Times. „Tuto oblast musíme prozkoumat a zjistit, jestli je potřeba zásah Kongresu.“ Podle něj je potřeba zamyslet se nad legálností prodeje těchto pažeb. Už také požádal předsedu zákonodárného výboru, aby zahájil slyšení v této věci.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová ihned po prohlášení NRA uvedla: "Jsme otevřeni jakémukoliv posunu v této oblasti. Určitě se aktivně zapojíme do nadcházejících rozhovorů,“ řekla pro server BBC.

Legendární německý agent Werner Mauss
Německý „James Bond” byl usvědčen z daňových podvodů. Dostal podmínku