Vyšetřovatelé nově zjistili, že novinářce někdo odřezal končetiny a k torzu mrtvoly připevnil kovové závaží, aby se potopilo ke dnu. Pachatel se také také pokusil násilím vytlačit vzduch zbývající v plicích zemřelé. V ponorce byly navíc objeveny stopy krve patřící Wallové. Vzorky DNA policie získala ze zubního kartáčku a hřebenu mrtvé.

Podle policie šestačtyřicetiletý milionář poslal svou ponorku ke dnu záměrně, aby zakryl stopy po zločinu. Madsen změnil svou původní výpověď. Nejprve tvrdil, že Wallovou vysadil večer před potopením Nautilusu na mysu ostrova Sjælland na kraji Kodaně. Nehodu a potopení ponorky prý způsobil problém s vyrovnávací nádrží.

Donald Trump
Trump: Posvěťte zeď s Mexikem, nebo americká vláda přestane fungovat

Posléze však přiznal, že ke smrti Wallové došlo při nehodě na palubě a že ji následně pohřbil do moře kdesi v zálivu Køge. Policie ho proto zatím stíhá pro zabití v důsledku nedbalosti.

Třicetiletá novinářka Kim Wallová se vydala za šestačtyřicetiletým samoukem Madsenem na ponorku Nautilus letos v srpnu, protože o něm chtěla psát. Madsen ji pozval na demonstrační plavbu. Z té se však novinářka už nevrátila.

Hongkong zasáhl mocný tajfun
Hongkong zasáhl mocný tajfun Hato, život ve městě se zastavil

Záchranný tým ponorku objevil v zálivu Køge, asi padesát kilometrů jižně od dánského hlavního města Kodaně. Z paluby však vyzvedl už jen Madsena. Osmnáctimetrový Nautilus, jehož Madsen postavil v roce 2008, byl největší soukromou ponorkou na světě. 

Ilustrace Letiště Václava Havla v Praze, 21. července. řídící věž, přistání
Češi na cestách? Vítězí u nich hlavně exotika, i díky levným letenkám