Wagnerovci v sobotu ráno obsadili vojenské velitelství v Rostově na Donu, načež neznámý počet žoldnéřů zamířil k Moskvě v konvoji, který podle všeho urazil stovky kilometrů a projel kolem města Voroněž. Prigožin ještě před koncem dne povstání odvolal, aniž by došlo k rozsáhlým ozbrojeným střetům.

Vedení jednoho z okresů ve Voroněžské oblasti, kterým vede dálnice spojující Rostov na Donu s Moskvou, v pondělí uvedlo, že při přesunu Wagnerovců bylo poškozeno 19 domů. Škody podle prohlášení na sociální síti Telegram vznikly v sobotu po „střetu, který se odehrál poblíž (vesnice) Jelizavetovky“. Zdejší činitel specifikoval, že na místě se střetli Wagnerovci s ruskou armádou.

Šéf Wagnerovců Jevgenij Prigožin v noci opustil Rostov na Donu. Po dohodě s běloruským prezidentem Alexanderem Lukašenkem zastavil postup svých mužů k Moskvě a přesune se do Minska
Povstání Wagnerovců: Jednodenní puč změnil útěk Prigožina z drama v operetu

Rostovský starosta Alexej Logviněnko zase hlásil poničení vozovek těžkou vojenskou technikou. Z fotografií, které starosta publikoval, bylo patrné, že ulice poškodily tankové pásy. „Týmy začnou škody opravovat dnes,“ uvedl Logviněnko.

Škody na silnicích během bleskové vzpoury nezpůsobili jen Wagnerovci. Z míst podél trasy mezi Rostovem na Donu a Moskvou v sobotu přicházely záběry bagrů rozkopávajících vozovky zřejmě ve snaze vytvořit překážky pro konvoj žoldnéřů.

Kromě toho se objevovaly neoficiální informace o tom, že Wagnerovci sestřelili několik strojů ruského letectva. Během jejich přesunu Voroněžskou oblastí také hořel v regionální metropoli sklad paliva, ovšem nebylo zcela jasné, jak incident s přítomností vzbouřenců souvisel.

Bez ztrát na životech

Ani Wagnerovci, ani ruská armáda v souvislosti s víkendovými nepokoji neoznámili žádné ztráty na životech.