Při neštěstí, jehož příčina zatím není známá, nebyl nikdo z evakuovaných vážně zraněn. Deset osob bylo ale s dýchacím potížemi převezeno do nemocnice na ostrově Korfu, v jehož blízkosti požár vypukl. Dva řidiči kamionů, kteří zůstali uvězněni v garážích, jsou podle řeckého deníku Kathimerini Bulhar a Turek.

Loď Euroferry Olympia italské rejdařské společnosti Grimaldi Lines mířila z řeckého města Igumenitsa do italského přístavu Brindisi. Podle řeckých médií na trajektu s kapacitou 560 cestujících, bylo 290 lidí, včetně italské a řecké posádky. Loď vezla 153 nákladních aut a 32 osobních vozů.

Řecká agentura AMNA v pátek odpoledne uvedla, že 11 lidí, včetně tří Řeků, se nedaří najít. Mezi evakuovanými je podle ní naopak i jeden cestující, který nebyl na seznamu lodní společnosti. Požár stále hasí z několika člunů, na místě je i speciální jednotka potápěčů.

Indická svatba. Ilustrační foto
Tragédie na svatbě v Indii. Nejméně třináct lidí zemřelo po pádu do studny

Řecká pobřežní stráž a námořnictvo nasadily do akce několik plavidel a další lodě připluly z Itálie. Italská loď podle agentury APA převzala na palubu většinu cestujících a vyložila je na Korfu. Zbylé pasažéry dopravily do bezpečí řecké lodi.

"Probudili nás kolem 4:20. Během hodiny jsme opustili loď (…) Zachránila nás posádka, která jednala rychle," popsal televizi Skai TV situaci jeden z cestujících. Jiný svědek řekl agentuře ANSA, že hořet začalo v garáži, v níž byla zaparkovaná auta včetně kamionů. Kapitán podle něj nejdříve nechal shromáždit všechny cestující na jedné palubě a poté nařídil evakuaci. Mezitím na palubě vznikla panika.

Felicity Ace

Nejedná se o jediný požár plavidla. V Atlantském oceánu již dva dny hoří nákladní loď Felicity Ace. Posádka plavidla byla evakuována, požár však stále není pod kontrolou.

Nákladní loď Felicity Ace, na jejíž palubě se nacházejí luxusní vozy značek Porsche, Lamborghini či Bentley, mířila z německého Emdenu do amerického Davisvillu. V době vypuknutí požáru se nacházela poblíž portugalských Azorských ostrovů. 

V současnosti není zřejmé, kde plavidlo skončí. Podle velitele portugalského námořnictva, jehož citovala agentura AP, je totiž nepravděpodobné, že by se obrovskou loď podařilo odtáhnout do přístavu na Azorech. 

Zdroj: Youtube

Jak uvedl mluvčí společnosti Porsche, na palubě lodi Felicity Ace se nachází přibližně 1100 vozů této značky. Kromě nich plavidlo převáží i luxusní vozy značky Volskwagen, Lamborghini či Bentley. „Jsme v kontaktu s přepravní společností. V tuto chvíli ale nevíme, v jakém stavu jsou naše auta,” informoval zástupce ředitele Porsche pro Severní Ameriku Angus Fitton. 

Jedním z budoucích majitelů aut na palubě je i americký novinář a youtuber Matt Farah, který si objednal Porsche 718 Spyder. „Prodejce mi potvrdil, že moje auto - společně s tucty dalších jiných vozidel - je na palubě hořící lodi,” uvedl Farah podle serveru americké televize CNN