Podle předběžných informací prokuratury byl příčinou požáru nákupního střediska u Moskvy zkrat způsobený deštěm. Podle ministerstva pro mimořádné situace se nejprve vznítil stavební materiál na volném prostranství, poté se požár rozšířil do přízemí budovy, píše server Meduza.

Ruští vojáci na Ukrajině
Moskva pořádá sbírku hudebních nástrojů pro vojáky. Mají podpořit bojového ducha

Plocha požáru se podle médií rozrostla na 10 tisíc metrů čtverečních. Do jeho hašení se zapojilo osm desítek lidí a tři desítky kusů techniky. Ve 12:15 moskevského času (10:15 SEČ) byl otevřený požár prohlášen za uhašený, píše TASS, podle něhož zranění kvůli požáru utrpěl pracovník ostrahy nákupního centra a skončil v nemocnici.

Podle agentury Interfax se při požáru zřítila střecha budovy.

Série požárů

V závodě na výrobu syntetického kaučuku v Nižněkamsku východně od města Kazaň začalo hořet v brzkém odpoledni. Plochu požáru hasiči odhadli na několik set metrů čtverečních. Nikdo nebyl zraněn, práce však muselo zanechat na 70 pracovníků továrny. Příčina požáru, který se mezitím hasičům podařilo lokalizovat, se nadále vyšetřuje, uvedl TASS.

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko
McDonald's je náš, prohlásil Lukašenko. Znárodnit chce i další podniky

Rusko se v posledních měsících potýká s řadou požárů v obchodních, průmyslových či infrastrukturních zařízeních. V pátek 9. prosince vypukl rozsáhlý požár v hypermarketu OBI v nákupním centru na severním okraji Moskvy, při kterém zemřel jeden člověk. Požár podle záchranářů souvisel se svářečskými pracemi na střeše budovy, přesnou příčinu určí experti, napsal list Kommersant.