„Ano … pokud to půjde dobře, myslím, že by se to mohlo stát,“ odpověděl na dotaz reportérů, zda pozve Kim Čong-una do Spojených států, na tiskové konferenci po schůzce s japonským premiérem Šinzó Abem.

Ostrov Sentosa má temnou minulost.
Ostrov smrti. Místo summitu Trumpa s Kimem má krvavou minulost

Trump také řekl, že by si dokázal představit normalizaci vztahů mezi Spojenými státy a Severní Koreou, pokud bude dosaženo dohody s Kimem. "Normalizování vztahů je něco, co bych očekával, až vše bude hotové," prohlásil Trump. "Určitě bychom rádi viděli normalizaci," dodal.

Americký prezident rovněž zopakoval své stanovisko k řadě dalších otázek, z čehož podle CNN jasně vyplývá, že Spojené státy, Jižní Korea, Japonsko a Čína pomohou v případě dosažení dohody severokorejskému hospodářství. Již dříve ve čtvrtek Trump prohlásil, že summit bude více než jen společné focení.

Abe navštívil Bílý dům už podruhé během necelých dvou měsíců, aby s Trumpem projednal podrobnosti nadcházejícího americko-severokorejského summitu. Abe, který má s Donaldem Trumpem blízký vztah, vyzval amerického prezidenta, aby nepřestal tvrdě tlačit na Severní Koreu, dokud nebude souhlasit s plnou a ověřitelnou demilitarizací.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un (vlevo) a americký prezident Donald Trump.
Je rozhodnuto. Schůzku Trumpa s Kim Čong-unem bude hostit hotel Capella