Bulvární deník Bild má v Praze vlastního zpravodaje, který sleduje veškeré události spjaté s posledním rozloučením se zpěvákem, který se v Německu dodnes těší značné oblibě.

"Celá země truchlí za Karla Gotta," zní titulek zprávy v online vydání deníku, která se dnes objevila na hlavní straně. "Mnoho fanoušků je ze smrti Karla Gotta stále otřeseno. V Praze mu nyní mohou vzdát poslední poctu. Poté, co měli všichni fanoušci v pátek možnost rozloučit se se svým idolem, uctí Česko památku Karla Gotta jednodenním státním smutkem."

Ve svatovítské katedrále se koná zádušní mše za Karla Gotta, kam mohou jen pozvaní hosté. Fanoušci čekali na třetím nádvoří Pražského hradu.
Dovolená s Gottem. Fanoušci o zpěvákově pohřbu: Takhle si to zasloužil

Bild si všímá, že zpěváka na jeho poslední cestu přijeli z Německa do české metropole vyprovodit jeho bývalý manažer Wolfgang "Max" Kaminski či zpěvák Patrick Linder.

Rozloučit se přišli i Němci

"Také tobě, Bože, doporučuji jeho koncert," cituje agentura DPA českého duchovního Zbigniewa Czendlika, který na zádušní mši pronesl poslední slovo. Podle agentury se Gott v Německu v minulosti proslavil zejména německy zpívanými hity Babička či Biene Maja (Včelka Mája).

Mnichovský deník Süddeutsche Zeitung dnes píše, že již v pátek se se zpěvákem přišli rozloučit i někteří Němci. Viktoria a Lorena z Hesenska byly v Praze na dovolené a ráno se zašly podívat před Gottovu vilu na Smíchově.

Ve svatovítské katedrále se konala zádušní mše za Karla Gotta, kam mohli jen pozvaní hosté. Fanoušci čekali na třetím nádvoří Pražského hradu.
Miluju tě, a nejsem sama. Jak Bohdalová dojala lidi při rekviem za Gotta

"Celé město je plné svíček a květin," uvedly. Jejich s odstupem nejoblíbenější zpěvákovou písní je Včelka Mája, na které podle svých slov vyrostly.

O zádušní mši za Karla Gotta informovala také agentura AFP, která citovala slova kardinála Dominika Duky o "daru krásného hlasu, umění interpretace a úsměvu spojeném s noblesou, kterými naplňoval radostí miliony posluchačů". Připomněla Gottovu hudební kariéru a také to, že zpěvák byl i "zručný malíř" a příležitostný herec.

Ve svatovítské katedrále se koná zádušní mše za Karla Gotta, kam mohou jen pozvaní hosté. Fanoušci čekali na třetím nádvoří Pražského hradu.
Už z hor zvoní zvon. Rakev s Karlem Gottem už vyprovodili na věčnost

Ruská agentura TASS, pro niž události kolem úmrtí Gotta z Prahy sledoval dopisovatel, dnes uvedla, že po zádušní mši bude tělo "mistra" zpopelněno v pražském Motole a urna by následně mohla být uložena na vyšehradském hřbitově Slavín, kde je pochována řada předních českých osobností.

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta

Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jedete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?

Zašlete nám vaše snímky na adresu webeditori.centrala@vlmedia.cz a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.