Michaelides byl po přiznání k vraždě propuštěn na kauci, nyní by mohl být podle jihoafrického deníku The New Age v Evropě.

Před dvěma lety se přiznal, že v sebeobraně zastřelil soukromého detektiva Kevina Trytsmana, který se ho pokoušel vydírat. Michaelides v poslední době dostával výhrůžky a bál se o život.

Zmizel za nejasných okolností a z konta jeho nadace zmizely desítky milionů randů. Jeden z jeho přátel a klientů řekl, že měl s Michaelidesem minulou středu schůzku a že nic nenasvědčovalo tomu, že chce právník prchnout. Zaměstnancům své kanceláře Michaelides řekl, že odlétá pracovně do Durbanu, minulý čtvrtek pak manželce telefonicky sdělil, že je ve Frankfurtu a že se nevrátí. Na letišti se našlo jeho auto s klíčky.

Padělal listiny a likvidoval soudní doklady

Trytsman údajně pracoval jako agent pro vládní Africký národní kongres (ANC) a tvrdil o sobě také, že pracuje pro Národní zpravodajskou agenturu. Podle The New Age byl úspěšný při likvidaci soudních dokladů a padělání listin. Pracoval pro zabitého majitele sítě klubů Lollyho Jacksona i pro Krejčíře, jehož jihoafrický list označuje za českého miliardáře na útěku. Podnikatel žije v JAR od roku 2007.

Jackson byl zavražděn loni v květnu a pak následovaly další vraždy v jihoafrickém podsvětí, které podle The New Age nabraly na brutalitě. Mrtvých je nyní deset a vyšetřování smrti některých z nich vede do Německa, Rakouska, ČR, Řecka, na Kypr a na Ukrajinu.

Kromě jiných je mezi mrtvými Uwe Gemballa, který spolupracoval jak s Krejčířem, jak s Jacksonem. Jeho tělo se našlo loni v říjnu v mělkém hrobě v Atteridgeville. Z Krejčířova okolí bylo od roku 2009 zavražděno sedm osob.

V JAR je Krejčíř obžalován z pojišťovacího podvodu, v němž za fingovanou rakovinu inkasoval 4,5 milionu randů (kolem 11,5 milionu korun). Proces s ním má pokračovat příští rok v dubnu. V ČR je obviněn z majetkových a násilných trestných činů. České policii unikl při domovní prohlídce v roce 2005.