Jejich jména jsou Kateřina, Simona a Zdeněk. Seznam cestujících z letadla je chladně neúprosný. Nastoupili do stroje, který ale nedolétl. Bylo v něm dohromady 22 lidí.

„O jejich osudu nevíme,“ říká Zuzana Opletalová z ministerstva zahraničí. Otec tří sourozenců, se kterým Deník mluvil,v úterýodcestoval přes Thajsko do Kambodži. Doufá, že jeho děti stále žijí.

Šéf kambodžského úřadu pro civilní letectví Him Sarun ale upozornil, že je nepravděpodobné nalézt ještě někdo živého. „Kdybychom objevili letadlo tři až čtyři hodiny po zřícení, mohla ještě být naděje. Ale hledání je marné. I kdyby někdo přežil, mohl zemřít ztrátou krve,“ řekl Him Sarun.

I tak po troskách stroje ruské výroby pátrá v divočině tisícovka vojáků a policistů. Akci řídí osobně premiér Hun Sen. Jedna skupina pročesává okolí hory Kamchay, druhá močály mezi městy Kampot a Sihanoukville. Místní lidé tam v pondělí slyšeli výbuch.

Tři sourozenci letěli ve stroji An-24 kambodžské společnosti PMT z proslulého chrámového komplexu Angkor do přímořského letoviska Sihanoukville na jihu země. Stroj však zmizel z radarů pět minut před plánovaným přistáním. Byla bouřka a nad krajem se válela mlha. Letadlo při přistávacím manévru nejspíš narazilo do horského svahu.

Na místo tragédie dorazil český velvyslanec v Thajsku Ivan Hotěk. Dojel tam autem spolu s britskými diplomaty. Nad oblastí stále prší a panují pětatřicetistuňová horka.„Musíme pokračovat v pátrání, abychom vyprostili alespoň mrtvá těla,“ řekl premiér Hun Sen.

Neopatrný řidič zabil u Šibeniku českou turistku

ŠIBENÍK -V pondělí večer ukončil neopatrný řidič život třiapadesátileté ženy. Její třiatřicetiletá dcera byla těžce zraněna a převezena do nemocnice v Šibeniku.V úterýuž byla mimo ohrožení života a její stav je stabilizovaný.

Neštěstí se stalo u restaurace „Tepli bok“ nedaleko Primoštenu, když šly ženy po Jadranské magistrále. V zatáčce do nich narazil Peugeot 107 se šibenickou značkou. Starší ze dvou žen na místě zemřela. Policie zjistila, že se chodkyně pohybovaly správně, po levé straně při okraji vozovky od Primoštenu směrem k Šibeniku.

Řidič auta, který jel ve směru na Šibenik, přejel kvůli nepřiměřené rychlosti v levotočivé zatáčce na druhou stranu vozovky a najel na obě nešťastné ženy. Alkohol u něj nebyl zjištěn. Bude proti němu vzneseno trestní oznámení. Matka s dcerou přijely v neděli na dovolenou do primoštenské oblasti a přihlásily se v cestovní kanceláři v Primoštenu. Ubytovaly se v penzionu a měly v úmyslu zde zůstat do 30. června.

K tragédii došlo v místě plném penzionů, kde však chybí komunikace vhodná k procházkám, a tak turisté i místní musí chodit po magistrále a vystavovat se tak nebezpečí. Letos v Chorvatsku zemřeli již čtyři Češi. Druhou červnovou neděli tu utonul jeden muž, o týden později zemřel další při dopravní nehodě a starší žena na infarkt. A minulý týden k tomu neměl daleko plavec, který spadl z člunu tak, že jej zachytil lodní šroub. Čech utrpěl četné několikanásobné zlomeniny a mnoho tržných ran, nejtěžší v obličeji.