Od roku 2012 dostává kadeřník Olivier Benhamou od Elysejského paláce hrubý měsíční plat 9895 eur (zhruba 267.000 Kč). Protože má pracovní smlouvu na celé Hollandeovo prezidentské funkční období, za pět let si dohromady vydělá 593.700 eur (přibližně 16 milionů Kč). Nárokovat si případně může i "místní příplatek" na nájemné a další "rodinné výhody," shrnuje web deníku Le Monde.

Úřad prezidenta Hollandea zdůvodnil výši kadeřníkovy mzdy jeho dlouhou pracovní dobou. Olivier Benhamou "zahajuje svůj pracovní den velice brzy a je pak neustále k dispozici, včetně víkendů. Prezidenta upravuje vždy po ránu a také před každým jeho veřejným vystoupením."

Kadeřníkova obhájkyně na dotaz doplnila, že její klient musel kvůli exkluzivní práci pro Elysejský palác zavřít svůj pařížský salon a nyní je nepřetržitě k dispozici prezidentu Hollandeovi.

François Hollande se v posledních měsících potýká s velkým poklesem popularity. Podle v dubnu zveřejněného průzkumu by v příštích volbách vypadl již v prvním kole, ať už by byl jeho protikandidátem kdokoliv.

Web německého deníku Der Spiegel označil okolnosti zaměstnaneckého poměru za "lehce obscénní" a připomněl, že Hollandeovým mottem byla kdysi skromnost.

Francouzský prezident François Hollande přijede 20. července do Prahy. Setká se zde se svým protějškem Milošem Zemanem i premiérem Bohuslavem Sobotkou.