"Je to hrozná situace a ministr spravedlnosti Jeff Sessions by měl tento zmanipulovaný hon na čarodějnice okamžitě zastavit, dřív, než pošpiní naši zemi ještě víc. Bob Mueller je v naprostém střetu zájmů a jeho 17 rozhněvaných demokratů odvádějících špinavou práci je ostudou Spojených států," uvedl Trump na svém Twitteru. 

Podle Trumpa se volby snažil ve skutečnosti ovlivnit agent FBI Peter Strzok z Muellerova týmu, jehož úkolem prý bylo zastavit Trumpův postup. "Nikdy, nikdy neměl zůstat v FBI, protože on sám byl vyšetřován. To je skutečný problém. Ale to se v Muellerově zprávě neobjeví, protože Mueller bude tyto lidi chránit. Má zájem na tom, aby kolem jeho vyšetřování vznikla iluze, že je objektivní," tvrdí americký prezident. 

Hillary Clintonová
Ukradli data Clintonové a chtěli ovlivnit volby. USA již obvinily 12 hackerů

Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo na základě výsledků pátrání zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera z ovlivňování prezidentských voleb v roce 2016 dvanáct příslušníků ruských tajných služeb, kteří měli hacknout počítače představitelů Demokratické strany. Cílem hackerů mělo být ovlivnění voleb ve prospěch Donalda Trumpa a celá akce se měl odbýt v režii ruské rozvědky GRU, kterou demokraté dlouhodobě obviňují z ukradení emailů a jejich zveřejnění na internetu s cílem ovlivnit prezidentské volby. 

Současný americký prezident jakoukoli dohodu s Rusy popírá. "Ruská tajná dohoda s organizátory Trumpovy volební kampaně, jedna z nejúspěšnějších v historii, je naprostý hoax. Demokraté zaplatili za falešnou a diskreditující dokumentaci, která byla spolu s Comeyem, McCabem, Strzokem a jeho milenkou, krásnou Lisa Pageovou, použita k zahájení honu na čarodějnice. Ostudné!" napsal ve středu na svůj Twitter Trump.

Schůzka Pompea a íránského ministra zahraničí? K tomu nedojde, tvrdí Američané

James Comey je bývalý šéf FBI, který ve své knize vydané letos na jaře napsal, že na něj Trump činil nátlak kvůli vyšetřování ruské role v předloňských amerických volbách a snažil se jej opakovaně přesvědčit, že informace o jeho údajném styku s prostitutkami v moskevském hotelu, jež mohly sloužit Rusům jako potenciální materiál k vydírání, jsou vymyšlené. 

Andrew McCabe, bývalý zástupce ředitele americké FBI, propuštěný z úřadu pouhé dva dny před odchodem do penze, předal Muellerovi své zápisky z rozhovorů s Trumpem, jež měly rovněž svědčit o kontaktech mezi volebním štábem Trumpa a Moskvou.

Petera Strzoka nyní americký prezident obvinil, že byl naopak nasazen na to, aby Trump nebyl zvolen.

Donald Trump
Trump je připraven setkat se s prezidentem Íránu. V takové schůzky věřím, řekl