"Je to hrozná situace a ministr spravedlnosti Jeff Sessions by měl tento zmanipulovaný hon na čarodějnice okamžitě zastavit, dřív, než pošpiní naši zemi ještě víc. Bob Mueller je v naprostém střetu zájmů a jeho 17 rozhněvaných demokratů odvádějících špinavou práci je ostudou Spojených států," uvedl Trump na svém Twitteru. 

Podle Trumpa se volby snažil ve skutečnosti ovlivnit agent FBI Peter Strzok z Muellerova týmu, jehož úkolem prý bylo zastavit Trumpův postup. "Nikdy, nikdy neměl zůstat v FBI, protože on sám byl vyšetřován. To je skutečný problém. Ale to se v Muellerově zprávě neobjeví, protože Mueller bude tyto lidi chránit. Má zájem na tom, aby kolem jeho vyšetřování vznikla iluze, že je objektivní," tvrdí americký prezident. 

Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo na základě výsledků pátrání zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera z ovlivňování prezidentských voleb v roce 2016 dvanáct příslušníků ruských tajných služeb, kteří měli hacknout počítače představitelů Demokratické strany. Cílem hackerů mělo být ovlivnění voleb ve prospěch Donalda Trumpa a celá akce se měl odbýt v režii ruské rozvědky GRU, kterou demokraté dlouhodobě obviňují z ukradení emailů a jejich zveřejnění na internetu s cílem ovlivnit prezidentské volby. 

Současný americký prezident jakoukoli dohodu s Rusy popírá. "Ruská tajná dohoda s organizátory Trumpovy volební kampaně, jedna z nejúspěšnějších v historii, je naprostý hoax. Demokraté zaplatili za falešnou a diskreditující dokumentaci, která byla spolu s Comeyem, McCabem, Strzokem a jeho milenkou, krásnou Lisa Pageovou, použita k zahájení honu na čarodějnice. Ostudné!" napsal ve středu na svůj Twitter Trump.

James Comey je bývalý šéf FBI, který ve své knize vydané letos na jaře napsal, že na něj Trump činil nátlak kvůli vyšetřování ruské role v předloňských amerických volbách a snažil se jej opakovaně přesvědčit, že informace o jeho údajném styku s prostitutkami v moskevském hotelu, jež mohly sloužit Rusům jako potenciální materiál k vydírání, jsou vymyšlené. 

Andrew McCabe, bývalý zástupce ředitele americké FBI, propuštěný z úřadu pouhé dva dny před odchodem do penze, předal Muellerovi své zápisky z rozhovorů s Trumpem, jež měly rovněž svědčit o kontaktech mezi volebním štábem Trumpa a Moskvou.

Petera Strzoka nyní americký prezident obvinil, že byl naopak nasazen na to, aby Trump nebyl zvolen.