Situace v Houstonu zůstává i nadále kritická. Hladina vody se může stále zvyšovat, jelikož nádrže Addicks a Barker, které chrání město před řekou Buffalo, jsou již zcela plné. Z nádrže Addicks již voda přetéká přes hráz. Podle agentury Reuters bylo vodou z přehrad zaplaveno tři tisíce domů.

Bouře se nyní vrátila opět na pevninu a doprovází ji vítr o síle 72 kilometrů v hodině. Podle NHC bude do čtvrtka postupovat dále na východ a na sever přes Mississippi a Tennessee. Očekává se, že v Louisianě hojně naprší, některé předpovědi uvádějí až 30 centimetrů vody.

Harvey stále řádí, Trump je již na místě:

Úřady již podle serveru New York Times oznámily nejméně 30 obětí. Počet však pravděpodobně vzroste. "Očekáváme, že číslo bude výrazně vyšší poté, co voda trochu ustoupí a odhalí těla," uvedl Erin Barnhart, hlavní policejní lékař pro okres Galveston.

V Houstonu také otevřeli už druhé velké ubytovací zařízení, kam se vejde 10 tisíc lidí.

Místní starosta také vyhlásil noční zákaz vycházení, aby předešel rabování evakuovaných domů. Škody, které bouře způsobila, zatím nebyly vyčísleny. Podle analytiků však budou obrovské, přičemž se oblast pravděpodobně nepodaří obnovit do konce Trumpova mandátu.

Prezident Donald Trump s první dámou dorazil v úterý dopoledne místního času do Corpus Christi. Města, které bouře Harvey zasáhla v pátek večer.

Trump ujistil místní, že jeho správa bude neúnavně pracovat na tom, aby pomohla regionu zotavit se z masivních povodní a bouří způsobených ničením. Zároveň uvedl, že chce, aby záchranné a rekonstrukční práce byly příkladem toho, jak by se mělo v budoucnu na bouři reagovat. „Chceme to udělat lépe než kdy předtím," řekl.

Bouři označil za „epickou“ a zároveň dodal, že Texas je dost silný a situaci zvládne. Z Corpus Christi odletěl prezident do Austinu, kde sídlí krizové koordinační středisko. Do Houstonu se zatím podle vyjádření Bílého domu nevydá, protože nechce narušit záchranné akce.

Na prezidenta se však snesla také kritika. Podle Ariho Fleischera, který byl v tiskovém oddělení prezidenta George Bushe mladšího, v Trumpových výrocích něco chybělo, totiž "soucit s trpícími". Agentura AP také uvedla, že prezident v Texasu promarnil příležitost vyjádřit soucit s postiženými, nezmínil se o obětech ani o těch, kdo se museli evakuovat. 

Dešťové srážky v Texasu stanovily nový rekord v USA, uvedl server BBC s odkazem na Národní meteorologickou službu. Dešťový snímač v Cedar Bayou zaznamenal od pátku 132,8 dešťových srážek.

V postižených oblastech bylo nyní zachráněno více než 13 tisíc lidí. Téměř třetina okresu Harris, který je domovem 4,6 milionu lidí, je údajně pod vodou. Jedná se o oblast 15x větší než Manhattan.

Trump již vyhlásil federální stav nouze v Texasu i v nedaleké Louisianě. Tam by měla bouře teprve udeřit.