Podle její informace zahynula většina obětí ve městě Kafr Nabal, kde bylo zasaženo tržiště. Podle místních aktivistů bombardovala město ruská nebo syrská vládní letadla. Celkem se prý terčem náletů staly tři různé lokality na severozápadě země.

Provincii Idlib má pod kontrolou povstalecká koalice Armáda dobytí (Džajš al-Fatah), která sdružuje skupiny bojující na západě a severu Sýrie. Nejznámějším členem této koalice je Fronta dobytí Sýrie (bývalá fronta An-Nusra, která byla napojená na teroristickou síť Al-Káida).

Rusko minulý měsíc oznámilo, že obnoví své vzdušné údery v provincii Idlib a v centrální provincii Homs. Kafr Nabal neleží na žádné z frontových linií probíhajících válečných střetů, poznamenala agentura AP.

Válka v Sýrii si od roku 2011 vyžádala již více než 300.000 mrtvých. Jak uvedl Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), dalších téměř pět milionů Syřanů uprchlo kvůli násilnostem ze země, zejména do sousedních států jako je Turecko, Libanon, Jordánsko, Irák a Egypt.