Nehoda se podle webu srbské televize RTS stala po 03:30 SELČ na úseku dálnice Niš-Bělehrad u obce Bobovište. Autobus s 29 cestujícími a dvěma řidiči sjel z vozovky mezi městem Aleksinac a obcí Ražanj. Mluvčí Aeolusu Tomáš Němec sdělil, že ve vozidle cestovalo z řeckého ostrova Korfu 12 Čechů, ostatní byli občané Slovenska.

Lagronová odpoledne upřesnila, že sedm Čechů bylo zraněno lehce a krátce po ošetření bylo propuštěno z nemocnice. Jeden Čech v nemocnici zůstává se středně těžkým zraněním. Zbývající dva z 12 českých turistů vyvázli z tragédie bez úhony.

Ve vozidle, které havarovalo v úterý kolem čtvrté hodiny ráno, jelo také dvanáct Čechů.

Česká strana podle mluvčí řeší situaci spolu se Slovenskem, které do Srbska poslalo pro své občany letecký speciál. Do Bratislavy s ním mohou odcestovat i Češi. Těm, kteří této možnosti využijí, pak česká ambasáda zajistí cestu z Bratislavy domů, a to do Brna, Olomouce a Ostravy.

"Poskytneme pomoc České republice. Několik občanů České republiky pravděpodobně přiletí spolu s námi," uvedl slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák. Podle ministra zatím není známý počet cestujících, které vládní speciál přepraví na Slovensko. "Budeme usilovat, aby to byl co největší počet a mohli jsme je předat rodinám nebo do zdravotnických zařízení," řekl Kaliňák. Dodal, že jeden řidič autobusu spolu s nejvážněji zraněnou Slovenkou zatím zůstanou v Srbsku.

Ředitel Klinického centra v Niši Miodrag Lazić podle RTS odpoledne upřesnil, že v jeho zdravotnickém zařízení bylo přijato 16 zraněných, přičemž postižení jednoho je vážné a 12 lehké. O tom, jaké povahy je zranění tří dalších osob, se zpráva televizní stanice nezmiňuje.

Lazić rovněž řekl, že do nemocnice byli zranění turisté přivezeni kolem páté hodiny ráno. Jeden z nich má podle něj vážné poranění hrudního koše. Mezi postiženými je i jedno dítě, které ale utrpělo lehčí zranění a v nemocnici nemusí zůstat.

Nejhorší nehoda? Ta v roce 2012

Dalších osm zraněných bylo podle RTS přijato v nemocnici v Aleksinaci. Jeden z nich byl operován a stav ostatních byl označen za stabilní. Jeden z postižených má zlomenou levou klíční kost a řidič autobusu utrpěl zlomeninu ruky. Televize rovněž uvedla, že mezi pasažéry, kteří se vraceli z Korfu, byly hlavně starší manželské páry. Nejmladšímu cestujícímu je 15 let.

Ve vozidle, které havarovalo v úterý kolem čtvrté hodiny ráno, jelo také dvanáct Čechů.

Nejhorší nehodou českého autobusu v zahraničí byla havárie z června 2012 na dálnici ve středním Chorvatsku, která si vyžádala osm mrtvých a přes čtyři desítky zraněných.

Nejtragičtější nehoda slovenského autobusu se podle serveru teraz.sk stala v září 2008 v Chorvatsku nedaleko Gospiče. Vozidlo tam sjelo z dálnice a narazilo do mostního pilíře. O život přišlo 16 ze 49 cestujících.