Oheň podle všeho vypukl v kuchyni podkrovního bytu kolem jedenácté hodiny večer. Následně se rozšířil až na střechu. Na místě podle dostupných informací zasahovalo více než 100 hasičů. 

Požár obytného domu v centru Paříže
Při požáru domu v Paříži zemřelo deset lidí. Policie zatkla podezřelou ženu

Příčina neštěstí je v tuto chvíli neznámá, stejně tak jako identita pěti mrtvých lidí. Mělo by se nicméně jednat o jednoho muže a minimálně jednu ženu, kteří na této adrese bydleli. Zbylé tři osoby u nich pravděpodobně byly pouze na návštěvě. Podle předběžných odhadů způsobil oheň škodu v celkové výši 100 tisíc eur, tedy přibližně 2,6 milionu korun.

Ohnivá past

Podle serveru NonstopNews neměli obyvatelé podkrovního bytu žádnou šanci, jak před smrtícím ohněm uniknout. Plameny totiž zachvátily rovněž chodbu, která vedla ke schodišti. Server týdeníku Focus navíc informuje o tom, že jedovatými zplodinami se oběti otrávily během spánku.

Požáry s takto tragickou bilancí jsou v Německu velmi výjimečné, během několika posledních let ale k několika podobným neštěstím došlo. Při požáru, ke kterému došlo ve Pforzheimu v říjnu 2015, přišli o život čtyři lidé. 

Požár způsobil vysokou škodu
V garáži rodinného domu v Praze 14 hořelo auto, požár způsobil vysokou škodu