Nejméně 5000 lidí přišlo o střechu nad hlavou, přes 60.000 lidí z ohrožených oblastí prchlo před záplavami a našlo útočiště v provizorních úkrytech, vládních budovách a zařízeních a dokonce i v prezidentském paláci. Oznámila to agentura AP.

Stav nouze

Ze spolkového státu Miranda je hlášeno nejméně deset mrtvých. Guvernér Mirandy Henrique Capriles uvedl, že několik obcí v jeho regionu je zcela pod vodou. Podle oficiálních odhadů tu velká voda nějakým způsobem zasáhla 16.000 lidí a poškodila na 2800 budov. Venezuelský prezident Hugo Chávez vyhlásil ve spolkovém státě Falcón na západě země stav nouze. V postižených oblastech pomáhá armáda.

Venezuelská opozice obvinila vládu, že situaci absolutně nezvládá, že jen neúčinně improvizuje. Prezident Chávez to odmítl a naopak nařkl své politické protivníky, že chtějí z přírodního neštěstí vytlouci politický kapitál. Chávez, známý svým levičáctvím a populismem, na obvinění opozice reagoval slibem, že všichni, kdo při sesuvech půdy a povodních přišli o střechu nad hlavou, dostanou od vlády do Vánoc byt. Chávez připustil, že vláda udělala chyby, ale nad všemi chybami prý ční její láska k lidu.