Podle mluvčího místní policie Davida Tilleyho policie reagovala v neděli večer místního času na oznámení, že se střílí. Když první policista dorazil do domu, ocitl se přímo proti střelci, zahájil palbu a podezřelého zabil. Dva další lidé byli při střelbě zraněni, o jejich stavu zatím nebyly zveřejněny žádné podrobnosti.

Podle deníku The Guardian došlo ke střelbě v noci z neděle na pondělí během soukromé zahradní slavnosti, která byla řádně nahlášena jako společné sledování fotbalového utkání klubu Dallas Cowboys.

Podle svědkyně Crystal Suggové, s níž hovořila televizní stanice Fox News, mohla být důvodem ke střelbě rodinná hádka. Svědkyně totiž viděla, jak se muž pohádal se ženou, načež vytáhl automatickou zbraň a začal střílet. "Viděla jsem muže, jak se hádá se ženou. Stáli venku a hádali se. Žena se snažila vrátit do domu, a když překročila práh, muž vytáhl zbraň a spustil palbu. Prostě začal střílet."

Podle Dallas News vlastnil dům, kde došlo ke střelbě, manželský pár, který se v červenci rozvedl. To by nasvědčovalo verzi o tragickém vyvrcholení rodinného sporu. Oběti ani podezřelý ale nebyli dosud identifikováni, a není tedy známo, jaký přesně byl mezi nimi vztah. Mezi mrtvými ani zraněnými není hlášeno žádné dítě, všichni jsou považováni za dospělé. Policie případ nadále vyšetřuje.