Údaje o počtu obětí se nicméně liší, agentura Reuters uvádí nejméně 11 a agentury AFP a AP pět mrtvých.

Hotelu Park Palace, který je oblíbený mezi zahraničními turisty, se podle šéfa kábulské policie skupina ozbrojených mužů zmocnila ve středu ve 20:30 místního času (18:00 SELČ). Útočníci začali střílet v hotelové restauraci. V budově kromě střelby zazněl nejméně jeden výbuch.

Mluvčí Talibanu ale v e-mailu novinářům tvrdil, že ozbrojenec byl jen jeden a byl vybaven pistolí, samopalem a výbušninami. Radikálové si podle něj hotel vybrali proto, že v něm přebývají cizinci. Šlo prý o pomstu Spojeným státům a jejich spojencům za jejich podporu afgánskému prezidentovi Ašrafu Ghánímu. "Okupační mocnosti si musejí uvědomit, že nejsou nikde v bezpečí," uvedl mluvčí Talibanu Zabiulláh Mudžáhid.

Několika lidem se z hotelu, který leží v lepší čtvrti afghánské metropole, podařilo utéci ještě před zásahem policie a armády. Následná záchranná akce osvobodila 54 rukojmích, mezi nimiž byli i cizinci.

Američan Amin Habi agentuře AP řekl, že v hotelu se konal večírek na oslavu jednoho Kanaďana. Uvnitř hotelu mohly podle něj zůstat desítky osob, včetně cizinců.

Taliban podnikl útoky vůči hotelům obývaným cizinci už v minulosti, například v březnu 2014 zabili radikálové v luxusním hotelu Serena devět lidí, z toho čtyři cizince.