Agentura AFP s odkazem na nejmenovaný zdroj z Hamásu uvedla, že hnutí uvažuje o prodloužení příměří o dva až čtyři dny a že chce umožnit propuštění dalších 20 až 40 rukojmích zajatých při útoku na Izrael.

Izraelský premiér podle agentury Reuters Bidenovi řekl, že Izrael okamžitě obnoví bojové operace v Pásmu Gazy, jakmile dočasné příměří skončí. Zároveň by prý ale uvítal dohodu o delší přestávce v bojích, pokud by to znamenalo propuštění dalších rukojmích zajatých v Izraeli. Současná dohoda, která začala platit v pátek, má vypršet v pondělí večer, uvedla AFP.

Jedna z propuštěných rukojmích potřebovala naléhavou péči: 

V Pásmu Gazy pokračuje dočasné čtyřdenní příměří mezi Hamásem a Izraelem. Ilustrační snímek
Hamás propustil další rukojmí. Jedna z Izraelek potřebovala naléhavou péči

O požadavku na propuštění všech rukojmích hovořila i francouzská ministryně zahraničí Catherine Colonnaová. „Bylo by dobré, užitečné a nezbytné, aby bylo příměří z tohoto důvodu prodlouženo,“ řekla stanici BFM TV.

Dohoda o přerušení bojů mezi Izraelem a Hamásem, jejíž součástí je i ujednání o doručení humanitární pomoci do Pásma Gazy, propuštění části rukojmích zadržovaných Hamásem a 150 palestinských vězňů z izraelských věznic, zatím funguje bez větších problémů. Pouze v sobotu Hamás předání rukojmích zdržel a stěžoval si na údajné nedodržování některých částí dohody ze strany Izraele. 

V neděli Hamás propustil už třetí skupinu rukojmích unesených z Izraele a Izrael třetí den po sobě pustil na svobodu 39 palestinských vězňů.

Tisíce obětí 

Hamás při útoku na Izrael ze 7. října zajal celkem asi 240 lidí, na 1200 jich zavraždil. Při odvetném úderu izraelské armády na palestinské Pásmo Gazy zahynulo kolem 15 tisíc lidí, mezi kterými je i několik tisíc dětí.