On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Nejstarší syn 93leté královny Alžběty II. měl jen mírné příznaky nemoci COVID-19. Během své karantény dál pokračoval v práci a vedl videokonference. U jeho ženy Camilly (72) dosud infekce zjištěna nebyla. Pár se stáhl do Skotska.

Královna a její manžel princ Philip (98) mezitím pobývají na zámku Windsor nedaleko britské metropole.

To, že má koronavirus i následník britského trůnu, vyšlo najevo minulou středu. Charles byl ale v "dobrém zdravotním stavu".

Královna se s princem Charlesem setkala naposledy před datem, kdy mohl být poprvé infekční. S premiérem Borisem Johnsonem, který je také nakažen, se Alžběta II. osobně nesetkala zhruba tři týdny.

#interaktivni-infografika|7b97f5fa-3988-450d-8387-dc19fb57d066#

Vysoký věk královny 

Sama královna se těší dobrému zdraví, obavy však vyvolává její vysoký věk - 93 let. Kvůli šířícímu se koronaviru proto před dvěma týdny opustila Londýn a přesunula se na své venkovské sídlo. Ve Windsorském paláci by měla zůstat i během velikonočního období. Společnost jí dělá její manžel, tedy 98letý princ Philip. 

Princ Charles byl již druhým evropským monarchou, který se nakazil novým koronavirem. Již předminulý týden měl pozitivní test i 62letý monacký kníže Albert II. Podle oficiálních informací však jeho zdravotní stav není znepokující a kníže zůstává doma, odkud nadále pracuje. 

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník