Prestižní mezinárodní leadership program IGE, kterého se Princ Edward aktivně zúčastní, se koná jednou za 3 roky v jednom ze světových regionů. Tato událost se tak po 18 letech vrací do Evropy.

Akce, která proběhne ve dnech 25. až 30. října v Praze, se zúčastní na 100 mladých lidí z celého světa, kteří již prošli programem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Hlavním tématem letošního IGE je otázka zapojení mladé generace do naší udržitelné budoucnosti.

„IGE v Praze poskytne unikátní příležitost skupině mladých budoucích lídrů z celého světa pracovat během několika dnů na speciálních projektech zaměřených na integraci, zaměstnanost a rozvoj kompetencí. Účastníci budou pracovat na rozvoji svého potenciálu, svých dovedností, schopnosti překonávat své hranice a limity, a učit se odpovědnosti při práci v týmu,“ vysvětluje Jiří Zrůst, předseda správní rady DofE v České republice.

Celá akce spadá pod neformální vzdělávací program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, který působí ve více jak 140 zemích po celém světě. Program založil před více než 60 lety princ Filip, manžel královny Alžběty II.

Program Mezinárodní ceny vévody z EdinburghuV Česku funguje pod záštitou ministerstva školství, ministerstva zahraničí a  Britské ambasády. Je podporován významnými českými osobnostmi, jako například Markem Ebenem nebo bývalou lyžařkou Šárkou Strachovou.

Program je široce uznáván zahraničními univerzitami i zaměstnavateli jako známka kvality studentů a uchazečů. Po celém světě se do DofE zapojuje každoročně přes milion mladých lidí. V současnosti v rámci ČR program plní přes 2500 účastníků v celkem 160 vzdělávacích institucích.