„Vévoda a vévodkyně z Cambridge u příležitosti pátých narozenin Jeho královské Výsosti s potěšením sdílejí novou fotografii prince George,“ uvedl Kensingtonský palác na sociálních sítích. Autorem snímku je Matt Porteous.

Princ George je prvorozeným synem prince Williama a vévodkyně Kate, proto mu v následnictví na britský trůn patří třetí místo – a to po dědečkovi Charlesovi a otci. Narodil se 22. července 2013 odpoledne v londýnské porodnici svaté Marie.

Britský princ George slaví páté narozeninyZdroj: Twitter/Kensington PalaceSvé páté narozeniny slaví v Karibiku na soukromém ostrově Mustique, kam podle britského listu Daily Mail odcestoval společně s rodiči, prarodiči Middletonovými, tetou Pippou a jejím manželem Jamesem Matthewsem.

Právě u příležitosti princových narozenin vydala královská mincovna Royal Mint novou pětilibrovou minci, na jejímž rubu je vyobrazen svatý Jiří, jak propichuje draka.

George Alexander Louis, jak zní jeho plné jméno, již má dva mladší sourozence – sestru Charlotte Elizabeth Dianu, která se narodila 2. května 2015, a bratra Louise Arthura Charlese, který přišel na svět letos 23. dubna.