Harry vstoupil do armády před deseti lety a dvakrát sloužil také v Afghánistánu. Nyní „zvažuje své možnosti", pokud jde o vojenskou kariéru, a jednou z nich je i odchod z armády, aby se mohl soustředit na charitativní činnost, tvrdí zpravodaj BBC u královského dvora Nicholas Witchell.

„Pokud by armádu opustil, dalo by mu to větší svobodu soustředit se na svou charitativní činnost zaměřenou na podporu zraněných veteránů a na činnost v Africe, kde v Lesothu založil charitativní organizaci pro boj proti AIDS Sentabale," řekl Witchell.

Z Afghanistánu byl stažen

Po výcviku v Královské vojenské akademii v Sandhurstu princ Harry v roce 2007 strávil deset týdnů v Afghánistánu. Když ale na veřejnost unikly zprávy o jeho přítomnosti v této asijské zemi, byl stažen. Do Afghánistánu se pak na pět měsíců vrátil v roce 2012, kdy sloužil jako pilot vrtulníku Apache. Loni se princ stal štábním důstojníkem.

Harry podle Witchella o své budoucnosti „uvažuje velmi vážně", ale z kancelářské práce by mohl být otrávený.

Deník Evening Standard tvrdí, že princ Harry má být před ukončením své aktivní služby v armádě ještě na čas převelen do Austrálie.