Nehoda se odehrála poblíž královnina panství Sandrigham v Norfolku. Philip podle očitých svědků řídil svůj Range Rover, který se následně srazil s jiným vozidlem. Range Rover se poté převrátil a druhé auto skončilo mimo silnici. 

Z hrozivě vypadající nehody vyvázl Philip bez zranění a kolemjdoucí mu prý pomohli z vozidla. "Byl při vědomí, ale velmi šokovaný a otřesený," uvedl královský korespondent Nicholas Witchell. Brzy byla na místě i policie, která celý incident vyšetřovala. "Dva cestující v druhém vozidle měli jen drobná zranění a byli na místě ošetreni," informovala mluvčí policie. 

Vévodu prohlédl lékař a nyní je zpět na svém sídle v Sandrigham, kde spolu s královnou pobývají od vánočních svátků. 

Stále řídí automobil

Server BBC napsal, že nyní se zřejmě vynoří otázka, jak je možné, že Philip ve svém vysokém věku stále řídí automobil. Podle serveru byl princ vždy velmi nezávislý a nenechal by si tuto činnost zakázat. BBC rovněž připomněl, že například v roce 2016 vezl princ jako řidič královnu a tehdejšího amerického prezidenta Baracka Obamu s manželkou během jejich návštěvy ve Windsoru.

Sedmadevadesátiletý manžel královny Alžběty II. v květnu 2017 oznámil, že se vzdává královských povinností a odchází na odpočinek, což byl krok, který podporovala i britská královna, která stále vykonává své oficiální závazky. Philip se od té doby objevil spolu s dalšími členy královské rodiny jen na velmi málo společenských událostech a bohoslužbách. V dubnu loňského roku absolvoval úspěšnou operaci náhrady kyčle. Jinak se těší dobrému zdraví, uvedl v prosinci Buckinghamský palác o Philipovi, který 10. června letošního roku oslaví 98. narozeniny.