Informace není oficiální, protože mluvčí se k tomu odmítl vyjádřit a zatím jen řekl, že nebude komentovat princův soukromý život. To je běžná formulace při jakémkoli dotazu na Kate Middletonovou. Policie dokonce donutila zpravodajku Sky News, aby při vysílání odešla z místa před Clarence House, což je oficiální sídlo následníka trůnu Charlese, který je Williamovým otcem.

Clarence House si už vysloužil první kritiku médií, podle nichž situaci nezvládá. Média poukazují na to, že William bude britským králem a žena, kterou si vezme, tedy bude královnou a matkou dalšího panovníka, takže v tomto případě je zájem o oficiální informace o jakémkoli jeho vážném vztahu zcela na místě.

Princ a Kate Middletonová spolu začali chodit na univerzitě v St. Andrews před zhruba pěti roky. Clarence House dlouho odmítal vůbec přiznat, že v princově životě hraje Kate nějakou roli. V posledních letech však dovolil "oficiální" fotografie obou mladých lidí na lyžařské dovolené a při jiných soukromých příležitostech. Naposledy byli fotografováni na společné návštěvě dostihů v Cheltenhamu, kde vypadali spokojeně.

Pozornost se výrazně vystupňovala poté, co se Kate zúčastnila loni oficiálního vyřazení prince z důstojnického výcviku. Význam události se spatřoval v tom, že Kate byla pozvána jako oficiální princův host na akci, které se zúčastnila osobně královna Alžběta II. Bylo to považováno za veřejné potvrzení toho, že panovnice dává vztahu své požehnání. Například nynější manželce korunního prince Charlese trvalo několik let, než jí královna dovolila, aby se zúčastnila stejné akce jako Alžběta.

Zájem o vztah Williama a Kate se po zmíněné události stupňoval, až dosáhl mediální horečky letos počátkem roku v době jejích narozenin, kdy před jejím domem v Londýně hlídkoval dav paparazziů. Jejich počínání vedlo k takovému znechucení, že většina novin oficiálně oznámila, že od nich nebude kupovat žádné fotografie pořízené bez souhlasu Kate Middletonové. Přesto musela před několika dny podat stížnost na jeden londýnský list, který takovou fotografii zveřejnil. Šéfredaktor se rychle omluvil a Kate stížnost stáhla.

Britští novináři dnes ze všech sil spekulují, proč se nejsledovanější partnerský vztah v zemi rozpadl. Podle některých princ prostě ještě nebyl připraven se ženit. Přitom oznámit oficiálně zasnoubení byla jediná cesta, jak vztah "legalizovat" a omezit činnost paparazziů.

Skutečnost, že se William nechce ženit, oznámil on sám před dvěma lety v jednom z mála televizních rozhovorů. Řekl, že se svatbou nepočítá před svým 28. rokem. Letos mu bude 25.

Varianta číslo dvě hovoří o tom, že stejně stará Kate prý prostě neunesla, že princ se nyní soustřeďuje na výcvik velitele tanku, takže je v kasárnách, místo aby byl u ní v Londýně.

Třetí varianta uvádí, že to je vše nesmysl a že princ prostě už Kate přestal milovat a že to prý bylo patrné už delší dobu. Sun píše, že v záležitosti "není žádná další osoba" a královský zpravodaj BBC řekl, že William a Kate se dohodli, že zůstávají přáteli.

Zatímco princ je dnes zřejmě stále ve svých kasárnách, Kate prý odjela ke svým rodičům do hrabství Berkshire, aby si trochu pročistila hlavu. Podle odhadu mnohých znalců britských médií pro ni nyní nastávají velmi perné okamžiky, protože zájem o její fotografie nyní krátkodobě prudce vzroste a novináři se kromě toho budou snažit o nějaké oficiální vyjádření, takže pokud ho nedá Clarence House, zaměří se na Kate, protože k Williamovi do kasáren se nejspíš nedostanou.