O zatčení dalších podezřelých ve Vietnamu informovala agentura Reuters s odvoláním na místní média. „Na základě toho, co jsme se od podezřelých dozvěděli, zahájíme boj proti podobným skupinám a budeme se snažit zabránit nelegálním převozům lidí do Velké Británie,“ citovala agentura šéfa policistů z provincie Nghe An.

Policisté zasahují v hrabství Essex na jihovýchodě Anglie u kamionu, ve kterém bylo nalezeno 39 mrtvých těl (snímek z 23. října 2019)
Mrtví z kamionu v Británii nebyli Číňané. Mělo jít o Vietnamce

Těla 39 mrtvých, 31 mužů a osmi žen, byla objevena v chladírenském boxu 23. Října. A to krátce poté, co byl kamion odstaven v průmyslové zóně ve městě Grays nedaleko Londýna. Britští policisté minulý týden uvedli, že oběti z kamionu byli pravděpodobně Vietnamci.

Již dříve byli zadrženi i dva muži ze Severního Irska, kteří byli obvinění ze zabití 39 lidí, obchodování s lidmi a porušení imigračních zákonů. Podle britských médií se jedná o 23letého řidiče kamionu Maurice Robinsona a 22letého Eamonna Harrisona, který byl zatčen v Dublinu. Britské úřady ho totiž podezírají, že řídil kamion cestou do belgického přístavu Zeebrugge.

Policejní specialisté zkoumají kamion, ve kterém bylo v hrabství Essex na jihovýchodě Anglie nalezeno 39 mrtvých těl
Případ smrti 39 cizinců v kamionu: V Irsku a ve Vietnamu zadrželi tři podezřelé