Celý incident se měl odehrát v uprchlickém centru Baobab Experience v okolí stanice Tiburtina. Osmatřicetiletou ženu podle jejích slov pozval mladý muž na drink. Poté s ním popíjela ve stanu. Když však chtěla odejít, Tunisan ji povalil, znásilnil a následně ji zadržoval celou noc ve svém stanu. 

Útěk následující den

Ženě se nakonec podařilo utéct následující den, když mladíkovi řekla, že si musí dojít na toaletu. Neztrácela čas a ihned šla na policii. Policie zjistila, že muž měl již několikrát problémy ze zákonem. Podle italského serveru měl také zakázáno pobývat v Římě. 

Muž tak skončil v cele, ale následně byl propuštěn. Zraněná žena skončila v nemocnici. Zda žije v Itálii dlouhodobě, nebo jde o turistku, není jasné. Server však uvádí, že žena spala taktéž ve stanu v uprchlickém centru. 

Munír Mutasádik  a jeho deportace do Maroka.
Teroristovi, který připravoval útoky na dvojčata, vyprší trest. Dožije v Maroku

Podle serveru Novinky.cz nemá slovenská diplomacie o případu žádné oficiální informace. „Italská policie nás zatím o tomto případě oficiálně neinformovala. Ani poškozená se neobrátila k našemu zastupitelskému úřadu v Římě o pomoc,“ řekl šéf tiskového odboru slovenského resortu diplomacie Igor Skoček.

K incidentu se však vyjádřil i italský ministr vnitra Matteo Salvini. Ten zopakoval, že žádá pro pachatele znásilnění chemickou kastraci. „Pro lidi, kteří znásilňují, je třeba příkladných trestů, i chemické kastrace, je-li to nutné,” uvedl na Facebooku.

Turecká policie na saúdskoarabském konzulátu v Istanbulu.
Kauza zmizení novináře. Turečtí policisté prohledali saúdskoarabský konzulát