„Je to můj osobní život a nehodlám o něm s nikým diskutovat,“ uvedla třicetiletá žena a dodala, že mediální tlak ohrožuje zdraví její matky. „Moje maminka je starší člověk a novináři ji dohnali k infarktu. Leží teď v nemocnici.“

Andrej Babiš mladší se svou přítelkyní jménem Liza M.
Babišův syn měl podstoupit nedobrovolný psychiatrický zákrok. Napsal to v mailu

Reportéry Práva odkázala na premiéra Andreje Babiše, jeho syna nebo manžele Protopopovy. „Je to třeba řešit s lidmi nahoře, s těmi, kteří mají vysoké postavení,“ vysvětlila.

Žije v Ženevě?

Serveru iRozhlas se již ve čtvrtek podařilo zjistit, že Jelizaveta s největší pravděpodobností žije společně se svým přítelem ve švýcarské Ženevě. Podle českého premiéra se s jeho synem po více než ročním vztahu zasnoubili.

Třicetiletá Jelizaveta M. pochází z Krivého Rogu na východě Ukrajiny a podle tamních reportérů není jasné, čím se živí. Nikdy totiž nebyla oficiálně zaměstnaná. S Babišem juniorem se měla seznámit na Krymu poté, co ho tam odvezl manžel jeho psychiatričky Petr Protopopov.

Celou kauzu odstartoval e-mail Andreje Babiše mladší, ve kterém uvedl, že byl unesen a požádal o pomoc. Český premiér prohlásil, že jeho syn trpí schizofrenií a potřebuje lékařskou pomoc. Na Ruskem okupovaný Krym podle něj odletěl, aby unikl před tlakem novinářů kvůli obvinění z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo.

Andrej Babiš a Čapí hnízdo.
Stíhání Babišovy dcery v kauze Čapí hnízdo podle znalce nic nebrání