Podle bulharské televize Nova není jasné, zda se Severin Krasimirov před soudem k činu přiznal, či nikoli.

Mezitím ale jeho matka poskytla stejné televizi exkluzivní rozhovor. „Přiznal mi, že to v opilosti udělal. Byl úplně mimo, on není takový. Řekl mi, že si nic nepamatuje, pak začal plakat,“ prohlásila mimo jiné Naděžda Krasimirovová, která je matkou osmi dětí.

Podle Krasimirovové je její syn „mentálně zaostalejší“. V minulosti sice bral nějaké léky, ty mu ale později přestala dávat. Sama žena v současnosti žije v Německu a přála by si, aby si její syn odpykal trest ve stejné zemi. „V Bulharsku ho zabijí,“ obává se.

Krasimirov souhlasí s vydáním do Bulharska

Sám Krasimirov souhlasil se svým vydáním do Bulharska ve zkráceném řízení. Podle bulharské televize Nova však není jasné, kdy k němu dojde – nejdelší možná lhůta je čtyřicet dní, o konkrétním datu by ale měl soud rozhodnout ještě dnes.

Třicetiletá Marinová pracovala pro regionální televizi TVN a opakovaně upozorňovala na korupci a podvody s evropskými dotacemi. Ministerstvo vnitra na základě její práce zahájilo vyšetřování, které se týká například stavební firmy GP Group, které pozastavilo aktiva v hodnotě 14 milionů eur, v přepočtu více než 360 milionů korun.

Vrah ji znásilnil, zbil a škrtil. Vyšetřovatelé zatím považují za motiv zločinu sexuální násilí, nadále ale prověřují všechny verze.

Bulharský ministr vnitra Mladen Marinov se již dříve nechal slyšet, že „neexistuje žádné spojení mezi vraždou a prací Marinové“. Stejný názor následně vyjádřil i generální prokurátor Sotir Cacarov. „Dosavadní důkazy naznačují, že šlo o sexuálně motivovaný útok. Zranění, která zavinila smrt Viktorije Marinové, jsou mimořádně těžká a brutální,“ uvedl.