„Je mi ctí se s vámi setkat,“ řekl Trump v úvodu Putinovi, ten mu odpověděl: „Jsem rád, že vás poznávám."

Ostře sledované setkání bylo první od Trumpova zvolení. Trump s Putinem si však potřásli rukou již dopoledne během zahájení summitu a neformálního setkání představitelů nejsilnějších světových ekonomik. Dle BBC spolu s úsměvem prohodili několik slov. Trump totiž během své předvolební kampaně avizoval, že chce mít s Putinem dobré vztahy.

 "Diskutujeme spolu o mnoha věcech a myslím, že to jde velmi dobře," řekl Trump novinářům, kteří byli přítomni na začátku jejich rozhovoru, jež byl pro média veřejně přístupný. "Již dříve jsme spolu vedli velmi dobré rozhovory a těšíme se na mnoho pozitivních věcí, které se budou týkat Ruska, Spojených států a dalších zúčastněných stran," dodal Trump.

Putin následně prostřednictvím překladatele uvedl, že ačkoliv spolu již hovořili po telefonu, setkání tváří v tvář je zkrátka lepší. 

Spojené státy a Rusko se na společné schůzce mimo jiné dohodly na tom, že jsou připraveny vyhlásit v jihozápadní Sýrii příměří, které začne platit od neděle. Informaci získala agentura AP.

Příslušné prohlášení by podle Reuters měl učinit americký ministr zahraničí Rex Tillerson ještě dnes. Podle televizních záběrů se Tillerson spolu se šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem schůzky obou prezidentů zúčastnili.