Krejčíř si v JAR již začal odpykávat 35letý trest odnětí svobody za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos. V Česku, odkud v roce 2005 během policejní prohlídky ve svém domě uprchl, byl v nepřítomnosti odsouzen mimo jiné k 10,5 rokům vězení za finanční podvody.

Městský soud v Kempton Park na okraji Johannesburgu se dnes měl zabývat extradicí Krejčíře do ČR a obviněním z pokusu o útěk z vězení, do kterého se údajně zapojilo dalších sedm osob, včetně tří zaměstnanců nápravného zařízení Kgosi Mampuru ve městě Pretoria.

Krejčíř k soudu dorazil za přísných bezpečnostních opatření a stěžoval si na podmínky ve věznici. Údajně mu psychiatr předepsal léky, které mu přivodily únavu, zažívací potíže a sebevražedné stavy a s problémy se musel vypořádat sám. Také mu prý úřady zabavily dokumenty určené pro jeho právníka Franka Cohena. Státní žalobce Johan Du Toit řekl, že stížnosti probere s ředitelem věznice.

Není to zdaleka první případ průtahů v jihoafrických procesech s Krejčířem. Kauza útěku z vězení byla přeložena již v listopadu, a to kvůli potřebě soudu zpracovat nové informace. Podobně je na tom obžaloba z podílu na tři roky staré vraždě libanonského obchodníka s drogami Sama Issy. V tomto případě se již téměř rok řeší problémy s Krejčířovým právním zastoupením.

V České republice byl Krejčíř pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5, za což dostal souhrnný trest 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal nepravomocně za mříže na 15 let, mimo jiné za přípravu vraždy celníka. Do tohoto trestu se započítává i jeho dřívější odsouzení.