Simpson krátce po propuštění uvedl, že „své si již odpykal“. Podmíněné propuštění si zasloužil po devíti letech díky „vzornému chování a proto, že nepředstavuje pro veřejnost riziko“. Za jeho dřívější propuštění se přimluvil i Bruce Fromong, jedna z obětí útoku.

Někdejší fotbalista je prý ve svých sedmdesáti letech na život na svobodě připravený. „Nejsem chlápek, který vyvolává na ulici konflikty. A ani nečekám, že se mi něco podobného přihodí,“ dodal.

Demonstrace za právo žen na potrat v irském Dublinu
Tisíce lidí v Dublinu demonstrovaly za právo na potraty, čeká se na referendum

Těší se na čas, který stráví se svými dětmi a přáteli na Floridě. Jeho dcera Arnelle uvedla, že uvěznění otce bylo pro její rodinu velmi těžké. „Nikdo si opravdu nedokáže představit, jakým utrpěním jsme si za posledních devět let prošli, řekla. „Je to můj nejlepší přítel, moje opora,“ dodala.

Simpson se dostal do středu zájmu především jako už v roce 1995, kdy byl obviněn z vraždy své bývalé manželky Nicole Brownové a jejího přítele Ronalda Goldmana. Tohoto obvinění byl nicméně zproštěn, musel však rodinám pozůstalých vyplatit více než 33 milionů dolarů (téměř tři čtvrtě miliardy korun). Podle právníka Goldmanovy rodiny je dnes tato částka kvůli úrokům téměř dvojnásobná. Po čerstvě propuštěném ji hodlá vymáhat.

Střety španělských pořádkových sil s katalánskými separatisty
Katalánské referendum skončilo, Madrid ho neuzná. Rajoy: Lidé se nechali napálit

V roce 2008 byl Simpson odsouzen k 33 letům vězení za násilné a ozbrojené vniknutí do hotelu v Las Vegas a za únos dvou lidí. Někdejší hvězda tehdy na svou obhajobu uvedla, že chtěla jen získat zpět ukradené předměty, které měla spojené se svou rodinou a sportovní kariérou.