Farmářka Sylvia Hooková z farmy Sandilands v anglickém Laughtonu vegany obvinila, že vyděsili její rodinu a způsobili další škody. „Asi 50 se jich vkradlo do porodnice, prasnice okamžitě začaly skákat nahoru a dolů. To způsobilo smrt dvou selátek, která byla rozmačkána,“ řekla farmářka serveru Lincolnshire Live.

„Prasnice byly vším tím hlukem a rozruchem velice vystresované. Obecný zmatek způsobil, že skákaly nahoru a dolů a rozmačkaly selátka,“ uvedla pak v rozhovoru pro BBC Look North.

„Aktivisté zvedali selátka a mazlili se s nimi. Bylo tam u toho hodně křiku. Selátka se přitom nechtějí mazlit. Naneštěstí je pak ještě vrátili do špatných kotců,“ popsala Hooková situaci. Současně aktivisty obvinila z toho, že se kvůli nim nemohli postarat o zvířata a nakrmit je.

Vegani vinu necítí

Organizace Meat the Victims všechna obvinění odmítla. Popřela, že by aktivisté způsobili zvířatům stres a byli nějakým způsobem odpovědní za smrt selátek.

„Nemůžete milovat zvířata a zabíjet je. Nemůžete milovat zvířata a platit někomu jinému, aby je zabil. Nemůžete milovat zvířata a řezat, mrzačit jejich těla a dělat z nich zboží. Farmy jsou vězeními pro nevinné. Jsou to továrny na smrt,“ prohlásil jeden z protestujících.

Přestože na místě byla přítomná i místní policie, proti demonstrantům nijak nezasáhla a nikoho nezatkla. Pouze monitorovala situaci. Podle vyjádření lincolnshirské policie se jednalo o zákonný pokojný protest a proto nebyl důvod ho nějak mařit.