V Niamey demonstranti napadli kamením a zápalnými lahvemi několik policejních služeben, ničili auta a zapalovali francouzské vlajky. Útočili také na sázkovou kancelář Paris mutuel urbain a sídlo francouzského telefonického operátora Orange.

Kromě metropole se protestní průvod vydal i ulicemi druhého největšího nigerského města Zinderu, kde v pátek při nepokojích přišli o život čtyři lidé a 45 jich bylo zraněno.

Nevycházejte, varuje francouzské velvyslanectví

Francouzské velvyslanectví v Nigeru na své webové stránce varovalo francouzské občany před nebezpečím. „Dodržujte velkou opatrnost a raději nevycházejte," stojí ve sdělení.

Ke klidu a návratu do domovů dnes ve zvláštní televizním poselství vyzvalo nigerské demonstranty na dvacet muslimských duchovních. „Nezapomeňte, že islám je proti násilí. Násilnosti naše víra neschvaluje," prohlásil před televizními kamerami jeden z nich. Podle agentury AFP večer demonstranti jejich výzvy uposlechli a do ulic se vrátil klid.

Nepokoje v Nigeru dnes odsoudila Francie. Ministr zahraničí Laurent Fabius v prohlášení uvedl, ze Paříž je solidární s kroky nigerských úřadů, které mají situaci uklidnit.